Automobilių priežiūra
Automobilių priežiūra

Žiema su Continental

2014-12-14
Conti Scandinavia (1)

Saugi žiema su „Continental“ padangomis

 

Žiemą „Continental“ rekomenduoja montuoti specialias žiemines padangas ant visų sunkvežimių ir autobusų ašių, nes įprastos padangos itin greitai pasiekia savo galimybių ribas. Nors ir būna pažymėtos „M+S“ ženklu, jos labiau pritaikytos važinėti pažliugusiais ir sniegu padengtais keliais. Tuo tarpu automobiliai, ant kurių ratų sumontuotos specialiai žiemai skirtos padangos, gali važinėti saugiau, patikimiau ir taupiau.

 

Europoje kol kas nėra vieningų reikalavimų komerciniam transportui naudoti žiemines padangas. Dažniausiai reikalaujama, kad jos būtų sumontuotos ant varančiosios ašies ir būtų pažymėtos „M+S“ simboliu. Tuo tarpu sunkvežimių padangos, skirtos vairuojamajai, varančiajai ir priekabų ašims, itin skiriasi. Todėl „Continental“ gamina specialias sunkvežimių padangas, skirtas atitinkamai vairuojamajai, varančiajai ir priekabų ašims. Šios padangos buvo sukurtos remiantis daugiamete praktika ir patirtimi, įgyta Skandinavijos šalyse, kuriose specialiai žiemai skirtos padangos yra montuojamos visiems komerciniams automobiliams.

Šios „Continental“ specialiu žieminių padangų simboliu pažymėtos padangos ne tik nepalyginamai geresnės už „M+S“ simboliu žymimas padangas, bet ir gerokai pranoksta žieminėms padangoms taikomus reikalavimus. Be to, šių padangų konstrukcija ir protektoriaus raštas yra pritaikyti konkrečiai ašiai. Šios būtinos sąlygos apima optimalų priekinės ašies valdymą ir išilginį stabilumą, maksimalų varančiosios ašies sukibimą ir stabdymo jėgą, taip pat žymiai didesnį priekaboms skirtų žieminių padangų sukibimą posūkiuose.

Palyginti su įprastomis padangomis, ant visų ašių sumontavus žiemines „Continental“ padangas, sukibimas padidėja iki 40 procentų. O važiuojant 50 km/val. greičiu stabdymo kelias ant sniego sutrumpėja beveik 10 metrų.

Vairuojamajai ašiai skirtos „Scandinavia“ padangos pasižymi lygiagrečių išilginių įpjovų protektoriumi, suskirstytais blokeliais ir tarpusavyje susijungiančiomis mikrolamelėmis, kurios užtikrina maksimalų sukibimą ant slidžios kelio dangos. „Continental“ varančiosios ašies padangų protektorius turi optimizuotus blokelius, kurių briaunos ypatingai gerai sukimba ant sniego ir esant šlapdribai. Trimatė lamelių ir blokelių konstrukcija leido sukurti net 22 milimetro gylio protektorių, užtikrinantį ilgą padangos tarnavimo laiką žiemą. Taip pat ne mažiau svarbios ir žieminės „Scandinavia“ priekaboms skirtos padangos, kurių protektorius garantuoja maksimalų stabdymą ir saugų posūkių įveikimą esant slidžiai kelio dangai.

Šį sezoną „Continental“ išplėtė tolimųjų pervežimų padangų gamą ir 22,5 skersmens padangas papildė 17,5 ir 19,5 colio dydžio padangomis. Todėl „Continental“ yra pirmasis gamintojas, siūlantis žiemines padangas komerciniam transportui, sveriančiam iki 12 ir daugiau nei 12 tonų. Trečios kartos „Conti Scandinavia“ 17,5 ir 19,5 colių dydžio padangos yra pagamintos sėkmingos 22,5 colių skersmens padangos pagrindu. Taip pat „Continental“ 19,5 skersmens priekabų padangos „HTW 2 SCANDINAVIA 445/45 R 19,5“ yra specialiai sukurtos dažniems ir didelio svorio pervežimams. Šis „Continental“ padangų modelis užbaigė šiuolaikinių ir vienos plačiausių gamų komercinių automobilių rinkoje žieminių padangų liniją.

Keleiviniam transportui skirtos „Conti UrbanScandinavia“ ir „SCANDINAVIA HSW 2 Coach“ padangos yra saugiausias pasirinkimas skirtingomis žiemos sąlygomis. „Conti UrbanScandinavia HA3“ padangos, kurių protektorius turi itin daug sukibimą didinančių briaunų ir lamelių, yra tinkamiausios žieminės padangos miestų autobusams. „Conti UrbanScandinavia HD3“ yra specialios žieminės varančiosios ašies padangos, užtikrinančios maksimalų sukibimą ten, kur itin dažnai ir gausiai sninga.

„Continental SCANDINAVIA HSW 2 Coach“ yra universali padanga, tinkama naudoti visus metus ir gali būti montuojama ant bet kurios automobilio ašies. Dėl itin tankaus blokelių protektoriaus rašto ir trimačių lamelių, ši padanga pasižymi itin mažu triukšmingumu ir puikiu sukibimu, nenukenčiant važiavimo komfortui.

Logotipai

Molėtų g. 16, 14260 Didžioji Riešė, Vilniaus r. sav.